RADETON FÓRUM 

Videonávody, novinky, zkušenosti uživatelů a vše kolem inženýrských sítí

Dotazy k přístrojiům, ovládání, zkušenosti
#557
Teorie praví, že přístroj LeckOmiO německé značky Esders je opravdová špička a veliký pomocník při revizích plynových rozvodů. Nicméně Vaše zkušenosti jsou jeho opravdovou vizitkou, a tak pište, sdílejte obrázky nebo videa o všem, co jste s přístrojem zažili, a předejte jasnou informaci svým kolegům, kteří třeba o přístroji uvažují, aby měli reálnější představu o tom, v čem a jak jim LeckOmiO může při revizi pomoci. Pokud zde nenajdete informaci, po které toužíte, zeptejte se. Za Vaše příspěvky předem děkuji.
Naposledy upravil(a) ulbrich dne 27 led 2014, 13:30, celkem upraveno 1 x.
By ulbrich
#558
Na start tohoto vlákna přidávám zkušenosti pana Neuwirtha, revizního technika z Ostravy, který nám po nějaké době používání přístroje ještě před založením tohoto fóra napsal:

"Myslím si, že pro revizní techniky tento přístroj opravdu nabízí široký rozhled a v mnoha směrech nahrazuje, velké těžké zařízení, která musí revizní technik využívat při tlakových zkouškách a revizích vyhrazených plynových zařízeních.
Můžu jen poděkovat za možnost využití takovéhoto přístroje alespoň chvíli si připadat jako opravdu špičkový revizní technik, který má k dispozici kvalitní zařízení.
Děkuji."


...a připojil také pár fotek. Namátkou:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zbytek fotek najdete zde
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 460&type=3

Děkujeme.
Naposledy upravil(a) ulbrich dne 27 led 2014, 13:26, celkem upraveno 1 x.
By ulbrich
#559
Ještě upozorním, že na fotkách pana Neuwirtha vidíte předchozí verzi přístroje, tzv. HMG1. Od konce roku 2013 firma Esders inovovala tento revizní přístroj a dnes se vyrábí ve verzi HMG2. Změny se sice týkají detailů, nicméně v terénu mohou velmi potěšit - např:

- výměna displeje s jemnějším rozlišením a lepším podsvícením
- výměna vaničky pro baterie pro příjemnější a hlavně rychlejší výměnu AA článků
- delší výdrž na baterie
- propracovanější systém při zadávání textu do přístroje
- srozumitelnější popis položek v češtině/slovenštině
- jednodušší systém ovládání
atd.

Ukázka HMG1 vs. HMG2:

Obrázek
By Simi
#561
Dobrý den. Přišel mi emailem leták s tímto přístrojem. Protože mám účko rozbité a čuchačku jsem minlý týden někde ztratil, uvažuji o koupi tohoto přístroje. O značcce Esders jsem nikdy neslyšel, a tak nevím jakou můžu očekávat kvalitu. Poradíte?
By ulbrich
#562
Dobrý den, jak se leták snaží naznačit, jedná se o velmi kvalitně zpracovaný přístroj, který Vám musí dlouhou dobu sloužit. Je mi ale jasné, že pár vět na letáku Vás přesvědčit nemůže.

Pokud přístroj potřebujete, pořiďte si ho a pořádně si jej vyzkoušejte. Máte na to 30 dní - do té doby totiž můžete přístroj vrátit bez udání důvodu a my Vám vrátíme peníze.

Značka Esders je v Česku rozšířená spíše ve větších firmách. Detektory plynu nebo tlakoměry této značky používají plynárny RWE, NET4GAS nebo Pražská plynárenská a další plynárenské a stavební firmy. Mezi revizními techniky není značka až tak masově známá, což bychom chtěli změnit.
By Pecka
#566
Kvalita dobra. Pouzivam ho asi tri roky a zatim slape bez problemu. Mel sem nekolik cuchacek ale tahle je zatim nejlepsi. Nebe a dudy. Muzu doporucit.
By Simi
#570
Dobrý den. Konečně jsem se taky dostal k počítači, abych sepsal pár řádků. Přístroj už mám nějakou dobu doma a je skvělý. Přivezl mi ho technik z Radetonu a podrobně mi vysvětlil ovládání. To je pro mě hodně cenné, protože návody nečtu. Mám nároazové období kdy s přístrojem dělám několik fušek denně. Musím ocenit odolnost, protože mi spadl už několikrát na zem a kromě pár škrábaců a ťukanců s ním nic není. Zkoušky trubek jsou provedené hodně rychle, protože hadice s redukcema jsou napojené raz dva, všechno do sebe zapadá. Pak už stačí jen nafoukat pumpou a nechám to být. Na konci mi přístroj spočítá úbytky sám. Výhodou je že se během měření nemusím o přístroj vůbec starat, mám čas na další práci, tak dělám další kontroly nebo si chystám papíry. Po měření všechno vycvaknu a mám hotovo. Je to mnohem komfortnější a hlavně rychlejší než účko, stihnu toho více a hlavně takový přístroj vypadá lépe před majitelem objektu. Na plyn je hodě citlivý, možná až moc :). Není možné řešit každé ppm, to by se z toho člověk zbláznil. Dobrá je možnost vypnutí zvuku aby nikdo neslyšel, že se něco měřía já mám klid. Funguje bezvadně, zatím s ním nebyl žádný problém. Přístroj je uvnitř i venku dost promyšlený, tak věřím že to něco vydrží. Rozhodně doporučuji.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]