RADETON FÓRUM 

Videonávody, novinky, zkušenosti uživatelů a vše kolem inženýrských sítí

Vše o tomto multikorelátoru - měření z praxe, filtrování, křížová korelace, špeky, plasty a hydrofony
By admin
#2
Jaké jsou Vaše zkušenosti s Enigmou a filtrováním? Jaké postupy využíváte pro vyhlazení korelační špičky?
By Rudi
#3
Já používám jednoduchou metodu - hledám metodou pokus-omyl (samozřejmě s pomocí zelené koherenční křivky) "nejkrásnější" špičku - která je oproti okolí co nejvyšší, souměrná a co nejužší.

Když je vyloženě les, tak rovnou zamířím do nízkých frekvencí, většinou 100-600Hz a pokud tam porucha je, špička se zpravidla začne rýsovat, pak ji již stačí podle předchozího návodu doladit.

Na nové verzi Enigmy je super to automatické filtrování - zatím jsem neměl potřebu měnit implicitně nastavené filtry - od výrobce jsou optimálně nastaveny.
Uživatelský avatar
By xerius
#8
Filtrovanie používam prevažne manuálne-automatika sa mi zatiaľ moc neosvedčila.
By frantaP
#43
Autofiltr mi obcas pomohl. Ale musel jsem zapnout ten dynamicky a ekvalizacni a pak to hleda i neslysitelny poruchy. Rychlejsi je ale vyuzivat to automaticke filtrovani v novem softwaru - vysledek je stejne dobry.
By juhanakt
#68
Donedávna jsem to prováděl navlas stejně jako Rudi.

Dnes většinou proženu měření předvolenou škálou filtrů a hned mám přehled - Enigma profi.
Uživatelský avatar
By xerius
#181
Miso píše:Pouzivam filtrovanie manualne a nie automaticke, zatial mi nepomohlo
V poslednej verzii enigma profi som sa trochu pohral s nastavením autofiltra a veru teraz už môžem napísať,že autofilter používam dosť často ;) . Dobrá pomôcka,ale dá sa aj bez autofiltra robiť :D .
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]