RADETON FÓRUM 

Videonávody, novinky, zkušenosti uživatelů a vše kolem inženýrských sítí

Vše o tomto multikorelátoru - měření z praxe, filtrování, křížová korelace, špeky, plasty a hydrofony
By jkalman
#41
Užvatelé enigmi chtěl jsem se vás zeptat jestli někdo z vás má s enigmou takové problémy jako já a jak je vyřešil , prostě několikrád po sobě mě nejde spojit kufr s PS to vindavám USB(restart počítače) atd.Při načtení ně několikrát v průběhu napíše že došlo k nečekávané chybě nebo vyjímce a ukončí načítání po opětovném načtení nenalezne kufr(restart počítače) nebo z 5. válečků nenačte žádný nebo č 3.někdy č.4.po několikaterém opakování načte všechny.Jiš dlouho bojuji s tímto problémem, po kontrole kufru firmou radeton technici zdělili že kufr je v pořádku.Vyměnil jsem PS dělá to taky a i na PS v kanceláři jsou problémy s nalezením kufru.
By frantaP
#42
To mi nikdy nedelalo. Mas dobre nainstalovany ovladace? Kdy presne to tu chybu hazi? Po pripojeni kabelu do USB, je slyset zvuk uspesneho pripojeni?
By Dirhik
#44
Zkuste spustit a otestovat si svůj kufr a válečky pomocí tohoto testovacího softwaru. A nikdo na mě neříkejte, že jsem ho pustil do éteru :oops:
Přílohy
(837.82 KiB) Staženo 3498 x
By Dirhik
#47
Zkuste znovu přeinstalovat ovladače. Teď mi volal jeden uživatel, že má podobný problém, že Microsoft mu na PC cpe nějaké svoje ovladače a proto to asi nejede.
Přílohy
(30.12 KiB) Staženo 1712 x
By jkalman
#51
Už několikrád jsem enigmu úplně odinstaloval a přeinstaloval a zlobí to pořád a konkrétně teť v zimě je to úplná fantazie a to jí topím ,aby jí nebyla zima .Např. pří náčítaní údajů z válečků se na okamžik přeruší spojení s kufrem a vše opakuji několikrát neš se zadaří a nebo použiji HAB s vlastním zdrojem.Baterie v kufru jsou takřka nové ty mě měnily v Brně při poslední reklamace a když je změřím tak mají hodnotu 7,3 V.Dirhiku děkuji za test to víš že to nikomu neřeknu a hned to jdu zkusit,dám ti vědět.
By Dirhik
#56
Test je úplně OK, chyba v kufru určitě nebude. Musí to být to PC, pravděpodobně špatné ovladače ke kufru. Musí se to zkusit přeinstalovat.
By juhanakt
#59
Já měl podobný problém, a chyba byla v připojovacím kabelu. :idea:
Za dobu používání Enigmy už jedu na cca třetím kabelu.

Jinak i v ovladačích může být zakopaný pes.
S Kubou jsme několikrát řešili, že windows si natahly nějaké aktualizae, naposledy byl problém s frameworks a spojení přestalo existovat.
By eRBen
#74
Také jsem se s tím setkal tuto zimu. Ale stačilo dát senzory na chvíli do tepla a pak to šlo v pohodě. Přeci jen mrazy elektronice nedělají dobře. Dělá mi to až poslední zimu, což přikládám tomu, že enigmu mám přes čtyři roky a maká skoro pořád a mimo jedné mám stále původní baterie. Chápu, že ne vždy v terénu najdete radiátor, který topí, tak jsem to řešil tak, že jsem data načetl nejdříve do kufru a poté z kufru do noťase. Mám to vyzkoušeno a funguje to. eRBen.
By Dirhik
#81
Přidávám zcela nové ovladače, které řeší určité problémy s načítáním kufru v nehostinných podmínkách :)
Přílohy
(6.56 MiB) Staženo 2001 x
By Heinrici
#405
Oprašuji starší vlákno, ale potřebuji poradit s instalací Enigmy. Používám starší basic software a rád bych používal nejnovější.
Bohužel po naistalování driverů a nejnovějšího softu se mi nedaří propojení kufru s PC. Nemáte někdo radu, jak a kde dělám
chybu?
Používám Win 7 32b.

Díky
Heinrici
By Marián
#408
Heinrici píše:Oprašuji starší vlákno, ale potřebuji poradit s instalací Enigmy. Používám starší basic software a rád bych používal nejnovější.
Bohužel po naistalování driverů a nejnovějšího softu se mi nedaří propojení kufru s PC. Nemáte někdo radu, jak a kde dělám
chybu?
Používám Win 7 32b.

Díky
Heinrici
Zdravím, záleží na tom, ktorú verziu enigmi ste nainštalovali ako poslednú. Ak ste sa rozhodli pre používanie najnovšieho profi softvéru Enigma, tak ten starý basic budete mať teraz už len ako archív. V tomto starom basic softvére vám nebude teraz fungovať komunikácia s kufrom, pretože ovládač pre profi enigmu je iný a nahradil ten starý.
Skúste na tvrdo odstrániť ovládač na kufor,
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (55.66 KiB) Zobrazeno 58319 x
potom si ho stiahnite a nainštalujte.
http://www.radeton.sk/ckfinder/userfile ... Driver.zip
By Heinrici
#409
Také zdravím.
Používám Basic verzi 1.1.0.23 a rád bych přešel na verzi 1.2.23.0 Basic. V té staré verzi byl driver součástí inst. balíku. Ovšem v té nové
je již ovladač zvlášť. Ten se mi při instalaci hlásí jako nepodepsaný ovladač. Zkoušel jsem vše odstranit z registru, ale i přesto jsem kufr
s ntb nepropojil. Jinak ntb je starší Toshiba.

Heinrici
By Heinrici
#424
Zdravím,

tak jsem to vše zkoušel znovu a bohužel stále bez úspěchu. Nemáte někdo nějaký nápad co s tím?

Díky

Heinrici
By Marián
#425
Aha, tak teraz vidím, že by ste chceli používať najnovší basic software. Podľa toho, čo som čítal, som myslel, že ide o najnovší profi software. Takže v tomto prípade zabudnite na to čo som písal v mojom predchádzajúcom príspevku. Driver ovládača na kufor pridáte manuálne cez správcu úloh.
Pravým tlačidlom myši na Tento počítač:
1.JPG
1.JPG (35.97 KiB) Zobrazeno 58305 x
2.JPG
2.JPG (48.76 KiB) Zobrazeno 58305 x
Prejdite na záložku hardware a vyberte správcu zariadení:
3.JPG
3.JPG (34.23 KiB) Zobrazeno 58305 x
Pripojte kufor:
4.JPG
4.JPG (37.69 KiB) Zobrazeno 58305 x
Ak nie je ovládač nainštalovaný, malo by sa automaticky otvoriť okno nového hardwaru:
6.JPG
6.JPG (39.6 KiB) Zobrazeno 58305 x
Ak nie, kliknite dva krát na položku Enigma com case, vid obr. 4.
5.JPG
5.JPG (34.13 KiB) Zobrazeno 58305 x
Otvoria sa vám vlastnosti pripojeného hardwaru, kde prejdite na vedľajšiu záložku ovládač a tam vyberte možnosť aktualizovať ovládač:
Malo by sa otvoriť okno pridania nového hardwaru, zaškrknite možnosť podľa obrázkov a dajte ďalší:
6.JPG
6.JPG (39.6 KiB) Zobrazeno 58305 x
7.JPG
7.JPG (33.24 KiB) Zobrazeno 58305 x
8.JPG
8.JPG (39.36 KiB) Zobrazeno 58305 x
V tomto okne musíte zadať cestu k ovládaču. Ten je umiestnený v C:\Program Files\Primayer\Drivers (Ale len v prípade že je nainštalovaný softvér enigma)
9.JPG
9.JPG (21.25 KiB) Zobrazeno 58305 x
Po vybraní cesty ovládača dajte ďalší:
10.JPG
10.JPG (21.8 KiB) Zobrazeno 58305 x
11.JPG
11.JPG (21.08 KiB) Zobrazeno 58305 x
12.JPG
12.JPG (29.6 KiB) Zobrazeno 58305 x
13.JPG
13.JPG (37.85 KiB) Zobrazeno 58305 x
Teraz by už mal byť počítač pripravený pre komunikáciu s kufrom Enigma.
By Heinrici
#508
Dirhik píše:Zkuste spustit a otestovat si svůj kufr a válečky pomocí tohoto testovacího softwaru. A nikdo na mě neříkejte, že jsem ho pustil do éteru :oops:
Ahoj,
funguje starší test z odkazu i na novější verzi enigmy? Nějak se mi nepodařil spustit. Win 7 32bit, En. profi 1.4.11 + beta veze.
By Joe
#521
Testovací software funguje pouze se starými ovladači USB 1.0
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]