RADETON FÓRUM 

Videonávody, novinky, zkušenosti uživatelů a vše kolem inženýrských sítí

Skúsenosti užívateľov pôdnych mikrofónov.
Uživatelský avatar
By xerius
#376
AQUA M300 je niečo podobné,ako LD6000. Včera som po 1x hľadal poruchu na podlahovom kúrení (doslova zážitok) s formovacím plynom a úspešnosť dosť slušná na 1 meranie. Sekol som sa asi o 50cm.V priloženom obrázku vidno kde som zaznamenal formovací plyn a kde v skutočnosti bol únik (únik je označený červeným kruhom) .Musím ale doplniť,že aj konkrétne miesto úniku AQUA M300 zaznamenala presne,len majiteľ domu tvrdil,že kúrenie v mieste úniku nieje tak sekal viac než bolo treba.
Přílohy
kurenie.jpg
kurenie.jpg (122.86 KiB) Zobrazeno 17630 x
aqua m300.jpg
aqua m300.jpg (26.37 KiB) Zobrazeno 17632 x
By Marián
#377
Skúšal si miesto kde si predpokladal únik aj počúvať mikrofónom???
Uživatelský avatar
By xerius
#378
Marián píše:Skúšal si miesto kde si predpokladal únik aj počúvať mikrofónom???
Samozrejme že som to počúval,len keď som to počúval 1x,tak som zvolil nevhodný filter a poruchu nebolo počuť.Tak týmto by som rád upozornil nováčikov a menej skúsených a samozrejme aj borcov,že treba filtre aj obmieňať a nie sa spoliehať iba na ten čo sa naučíme.Napríklad v tomto prípade (keď fučal plyn) som musel zvoliť vysokú frekvenciu a nie ako som nechal ja (úplne spodnú :oops: ) . Aj skúsený majster sa môže seknúť-v tomto prípade to bolo v pohode našťastie ;) .
By boris
#381
"Musím ale doplniť,že aj konkrétne miesto úniku AQUA M300 zaznamenala presne,len majiteľ domu tvrdil,že kúrenie v mieste úniku nieje tak sekal viac než bolo treba."

tak toto je klasická ukázka toho,čemu my kabeláři říkáme syndrom domorodce. tomu se nikdy nevyplatí věřit.
a navíc v tomto případě by nebylo zlé použít termokameru. ta krásně vykreslí smyčky
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]