RADETON FÓRUM 

Videonávody, novinky, zkušenosti uživatelů a vše kolem inženýrských sítí

Trápí Vás rozlišení vlastního vedení od sousedních? Souběhy sítí? Toto fórum je přesně pro Vás!
By Lukáško
#11
Dobrý deň, chcem sa spýtať na pár rád ohľadom trasovania. Stáva sa mi totiž, že sem tam zbehnem na inu sieť, snažím sa používať aj minimum aj maximum, ale niekedy sa mi to proste stane. Školenie bolo už davno, už som dosť toho zabudol :? ...
Viete mi v tom prosím poradiť, načo si mám dávať pozor aby sa mi to nestavalo??? Ďakujem
By admin
#15
Nejlepší je využívat dvě hlavní funkce lokátorů - směr proudu a velikost proudu.

Velikost proudu ukazuje uživateli, kolik proudu protéká vedením, nad kterým se právě přijímač nachází. Ve vedení, na kterém je napojen vysílač, je vždy nejvíc proudu. Takže pokud budete sledovat tento parametr (u RD8000 se zobrazuje automaticky - není třeba nic mačkat), náhlý pokles proudu indikuje právě "zbehnutie na inú sieť".

Směr proudu zobrazuje kterým směrem proud ve vedení, nad kterým stojím, teče. Na mém vedení teče od vysílače, na všech ostatních se vrací zpátky k vysílači. Takže jakmile se změní šipka na přijímači, je to jasná indikace "zbehnutia na inú sieť".
By Rudi
#17
Mně nejlíp funguje velikost proudu. Taky mám zkušenost, že když přejdu na jinou síť, dramaticky poklesne signál. Mám RD4000, kde se automaticky velkost proudu nezobrazuje, takže si vždycky změřím proud tlačítkem, když mám podezření, že nejsem na své síti. S RD8000 to musí být úplná malina.
By bruno
#100
Hlavně si chlapi dávejte bacha při tom měření proudu na kabelech na to, aby ten, který trasujete, byl na konci uzemněný. Pokud by totiž byl na konci kabelu nekonečný odpor, tak signál z vysílače nemá důvod se dostat až na konec a pokud po cestě ke konci kabelu "ucítí" vedle sebe nějaké jiné vedení, které je na koncích uzemněno a tím umožňuje snadnější průchod proudu, tak se tam signál lehce naindukuje a vy tam pak změříte víc proudu, než v kabelu, do kterého pouštíte signál. :!:
By boris
#117
to ano, ale co když nemůžete kabel uzemnit? já třeba ve většině případů trasuju na živém a většina z nich má na sobě pověšený HIS (hlídač iz. stavu), který by indikoval ihned poruchu, nebo by to i poruchu způsobilo. potom nezbývá nic jiného,než hledat na co nejnižší frekvenci (ta se víc drží doma, nesnaží se tolik přelézt jinam), a porovnávat každou chvíli proudy. pokud máte funkci směr proudu, tak je to pohoda.
By Rudi
#280
My trasujeme vodovody a ty jak známo, nejsou izolované. Je to tedy uzemněno v celé délce trasy. Tam je nejlepší finta místo zemnícího kolíku "uzemnit" černý krokodýlek přímo na další armaturu pomocí prodlužovacího kabelu. Udělat takový "luk", kdy tětivu tvoří trasované vedení. Tím pádem z fyzikálního hlediska se signál vůbec nemá důvod dostávat na okolní sítě - jen kapacitně. Ale pokud se použije nižší frekvence, tak ani kapacitně a trasování je pak úplná malina.
By juhanakt
#315
Právě se nám stalo, že jsme trasovali na indukci a celkem bez povšimnutí jsme přešli z litiny na optický kabel. Jak si pohlídat a omezit tyto přechody při trasování bez uzemnění?
Uživatelský avatar
By xerius
#333
juhanakt píše:Právě se nám stalo, že jsme trasovali na indukci a celkem bez povšimnutí jsme přešli z litiny na optický kabel. Jak si pohlídat a omezit tyto přechody při trasování bez uzemnění?
Opticky kábel je sklené vlákno a to sa nedá trasovať.Na optiku sa dávajú markery. či? Ale pokiaľ trasuješ induktívne,tak sa dá laický napísane utlmiť signál na vedení ktoré nechceme trasovať nasledovným spôsobom: Keď viem,že mi berie všetok signál kábel,tak jednoducho v trase toho kábla položím vysielač na bok a tým zabránime trasovaniu kábla a dá sa trasovať napríklad vodovod :) . Pre upresnenie kuk na obrázok.
Přílohy
1.jpg
1.jpg (34.38 KiB) Zobrazeno 40404 x
By boris
#344
k optice se někdy pokládá také trasírka (licna,do které se pak pouští signál)
a jak rozeznat litinu od licny? asi jediná rada. se učit, se učit, se učit. zkušenosti, to je to co vám pomůže. protože litina s průměrem např 20cm má určitě jiný diagram odezvy, než jedenapůlka licna. chce to brát kolmo z vrchu i šikmo z boku a sledovat úroveň signálu. když jsem ještě fachčil s RD400, tak jsem takto rozeznával slabý kablíky od silařiny,co jde dost často v souběhu s našimi.
viz http://radeton.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=20
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]