Stránka 1 z 1

Nejvhodnější přístroje pro revize domovních rozvodů

Napsal: 14 bře 2016, 13:28
od ulbrich
Značka Esders vyrábí několik přístrojů pro revizní techniky nízkotlaků.

----- DETEKCE PLYNU -----
VibraGAS: http://www.radeton.cz/produkt/vibragas/category/73
Ruční detektor těch nejmenších netěsností na plynovém potrubí. Rozsah měření je od 1 ppm do 1 %OBJ, což je pro potřeby revizního technika naprosto dostačující. Má podsvícený displej na kterém ukazuje aktuálně měřenou hodnotu koncentrace. Výdrž baterky okolo 12h! Detektor nemá nasávání, nepotřebuje jej. Výhodou je jednoduchá konstrukce nenáročná na servis a nevyžadující prachové nebo vodní filtry.

----- TLAKOVÉ ZKOUŠKY TĚSNOSTI A PEVNOST -----
DruckTest 2000: http://www.radeton.cz/produkt/DT2000/category/71
Malý tlakoměr s rozsahem až do 2 bar (200 kPa), který provede zkoušku těsnosti i pevnosti potrubí. Součástí je ruční pumpa pro natlakování potrubí, redukce pro připojení na potrubí (5/4 plynoměrová nebo 1/2 půlcoulová), křížená hadice, který spojí tlakoměr, pumpu i potrubí. Toto spojení umožní sledovat tlak v potrubí už během tlakování, tudíž vždy víte, na jakou hodnotu tlaku potrubí natlakujete. Během tlakové zkoušky přístroj pracuje sám a na konci měření rovnou spočítá a ukáže na displeji pokles tlaku v potrubí (tedy kolik tlaku uteklo během zkoušky ven z přístroje).

----- DETEKCE PLYNU I TLAKOVÉ ZKOUŠKY TĚSNOSTI A PEVNOSTI V JEDNOM -----
LeckOmiO: http://www.radeton.cz/produkt/leckomio/category/71
LeckOmiO je kombinací přístrojů VibraGAS a DruckTest 2000. Jde tedy o přístroj, který očuchá spoje potrubí a zjistí úniky plynu a provede také tlakovou zkoušku těsnosti a pevnosti nízkotlakého potrubí.

----- TEST PROVOZUSCHOPNOSTI A TLAKOVÉ ZKOUŠKY TĚSNOSTI A PEVNOSTI -----
GasTest delta: http://www.radeton.cz/produkt/gastest-delta/category/71
Jde o tester nízkotlakého potrubí. Nejen že provede zkoušku těsnoti a pevnosti, ale dokáže provést také zkoušku provozuschopnosti potrubí - tedy určit únik z domovního rozvodu plynu přímo v litrech za hodinu. Na základě této hodnoty lze přímo určit, zda je plynovod provozuschopný plně nebo podmínečně nebo je nutné jej okamžitě odstavit z provozu.

----- KONTROLA PLYNOVÝCH PŘÍPOJEK V ZEMI -----
SIGI EX: http://www.radeton.cz/produkt/sigi-ex/category/73
Detektor plynu s nasáváním a rozsahem měření od 1 ppm do 100 %OBJ. Lze jej použít jako klasický ruční detektor plynu pro kontrolu těsnosti nadzemních rozvodů, ovšem díky výkonnému čerpadlu (25 litrů za hodinu) do něj lze připojit také zemní sondu pro kontrolu plynových přípojek a jiných plynovodů uložených v zemi. Detekce plynu probíhá na povrchu země a hledá se zvýšená koncentrace plynu, který se dostal na povrch. SIGI je výborná varianta pro revize ve firemních areálech.