Stránka 1 z 1

Nejvhodnější přístroje pro revize v průmyslu

Napsal: 14 bře 2016, 13:41
od ulbrich
Značka Esders vyrábí několik přístrojů pro revize rozsáhlejších plynovodních soustav.

SIGI EX: http://www.radeton.cz/produkt/sigi-ex/category/73
Jde o ruční detektor plynu s nasáváním určený pro kontrolu nadzemních rozvodů. Pokrývá celý rozsah měření koncentrace plynu od 1ppm do 100 %OBJ, a tak revizního technika v ničem nelimituje. Díky výkonnému čerpadlu (25 litrů za hodinu) lze na přístroj připojit i zemní krokovou (neboli zvonovou) sondu pro kontroly plynovodů uložených v zemi, detekce plynu pak probíhá na povrchu země a hledá se zvýšená koncentrace plynu. Kromě zemní sondy lze do SIGI připojit i výškovou sondu na tyči a kontrolovat tak vysoko položené potrubí ze země bez nutnosti stavění žebříku nebo lešení. Práce se SIGI je ve firemních areálech velmi rychlá.

Goliath: http://www.radeton.cz/produkt/goliath/category/73
Jde o komplexní detektor plynu určený pro vyhledávání všech typů úniků plynu - nadzemní potrubí i podzemní, kontrola ve vrtech, rozlišení zemního plynu od bahenního, tlakové zkoušky do 2 bar (200 kPa), kontrola osob v nebezpečném prostředí atd. Ke Goliathi lze kromě ruční sondy pro kontrolu netěsnosti na nadzemním potrubí připojit také zemní sondy (kroková, kobercová) pro vyhledávání úniků plynu z podzemních plynovodů. Kromě zemního plynu měří Goliath také koncentrace CO, CO2, O2 i H2S. Goliath je v kategorií detektorů plynu značky Esders vlajkovou lodí.

Informace o přístrojích pro tlakové zkoušky plynovodů najdete ve vedlejší sekci týkající se domovních plynovodů viewtopic.php?f=78&t=168.