RADETON FÓRUM 

Videonávody, novinky, zkušenosti uživatelů a vše kolem inženýrských sítí

Vše o tomto multikorelátoru - měření z praxe, filtrování, křížová korelace, špeky, plasty a hydrofony
#9
Používam enigmu už skoro 2 roky a zatiaľ sa mi nestalo,žeby niektorá sonda nechcela merať.
Aká je životnosť batérii?Je potrebný servis na výmenu?
#13
Tak z časti si odpoviem sám na životnosť batérii 8-) .Keď sú batérie v sondách slabé,tak pri sťahovaní údajov zo sond-upozorni,že je batéria slabá a hlavná batéria je OK. :).
#14
Přesně tak, v senzoru Enigmy jsou dvě baterie, hlavní a záložní. Jakmile u jedné z nich poklesne napětí pod určitou úroveň, začne to vypisovat v tom seznamu při programování/stahování senzorů. Uživatel tedy ví s dostatečným předstihem, že je třeba senzor zaslat do servisu na výměnu. Navíc je zajímavé, že v drtivé většině odchází právě ta záložní baterie :roll:
#29
Zdravím,
já mám enigmu od 11/2006 a zatím jsem během té boby měnil jednu baterii a to s ní dělám skoro každý den. Je pravdou že převážně prevenci anebo "špeky" Fajn je to že to při vyhodnocování dává včas vědět. Takže spokojenost.
#37
Ako je to s novou enigmou 2-zobrazuje keď sú batérie vybité? Pretože momentálne mám v enigme batérie slabé a v jednej sonde je batéria už skoro total (raz nameria a raz nie)a enigma 2 má vôbec na to neupozornila zatiaľ.
Naposledy upravil(a) xerius dne 14 úno 2011, 18:58, celkem upraveno 2 x.
#66
Tak to prostě je. Dnes je snaha udělat kompakt s elektronikou a zařízení servisovat. Časy, kdy oprava na koleně s pájkou byla jedinou možností, jsou v době certifikátů a EN holt minulostí.
#104
xerius píše:Ako je to s novou enigmou 2-zobrazuje keď sú batérie vybité? Pretože momentálne mám v enigme batérie slabé a v jednej sonde je batéria už skoro total (raz nameria a raz nie)a enigma 2 má vôbec na to neupozornila zatiaľ.Dúfam,že sa čoskoro dočkám odpovede,lebo volako je v tomto fore mrtvo :D
Ako je to stou enigmou 2?Stále som sa nedočkal odpovede.Podla môjho postrehu zrejme neukazuje,že su batérie vybité,pretože so starým sw ma upozorňuje,že sú batérie vybité a nový sw ma ani 1x na to neupozornil.(testované s predošlou verziou enigma 2-nie s profesional)
#142
Tak už vím naprosto sofistikovanou odpověď přímo od vývojáře. Software ENIGMA PROFI má mnohem propracovanější algoritmus pro vyhodnocení stavu baterií jak ve válečkách, tak v kufru. Takže i když standardní SW ukazuje vybití baterie, není ještě panika na místě. On navíc většinou udává, že záložní baterie je slabá, hlavní je OK. U tohoto PROFI SW je uživateli poskytována přesnější informace a baterie tak vydrží déle, jelikož je diagnostika spolehlivější

Takže nebojte se, i když máte PROFI verzi, SW nízký stav baterií hlásí a Enigma Vám neklekne ze dne na den.
#145
Dirhik píše:Tak už vím naprosto sofistikovanou odpověď přímo od vývojáře. Software ENIGMA PROFI má mnohem propracovanější algoritmus pro vyhodnocení stavu baterií jak ve válečkách, tak v kufru. Takže i když standardní SW ukazuje vybití baterie, není ještě panika na místě. On navíc většinou udává, že záložní baterie je slabá, hlavní je OK. U tohoto PROFI SW je uživateli poskytována přesnější informace a baterie tak vydrží déle, jelikož je diagnostika spolehlivější

Takže nebojte se, i když máte PROFI verzi, SW nízký stav baterií hlásí a Enigma Vám neklekne ze dne na den.
To znamená,že v predošlej verzii enigma 2 bola volaka chyba,keď nezobrazovalo úplne vybitú batériu?
#146
No ne vyloženě chyba. Jen teď je to přesnější. Důležitá je např. hlavní baterie, ne záložní. Bylo mi to vysvětleno tak, že u PROFI verze se hlídá jak aktuální napětí baterie, tak i deltaU při zátěži, což je důležitější parametr pro stanovení stavu baterie.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]