RADETON FÓRUM 

Videonávody, novinky, zkušenosti uživatelů a vše kolem inženýrských sítí

Vše o tomto multikorelátoru - měření z praxe, filtrování, křížová korelace, špeky, plasty a hydrofony
#9
Používam enigmu už skoro 2 roky a zatiaľ sa mi nestalo,žeby niektorá sonda nechcela merať.
Aká je životnosť batérii?Je potrebný servis na výmenu?
#13
Tak z časti si odpoviem sám na životnosť batérii 8-) .Keď sú batérie v sondách slabé,tak pri sťahovaní údajov zo sond-upozorni,že je batéria slabá a hlavná batéria je OK. :).
#14
Přesně tak, v senzoru Enigmy jsou dvě baterie, hlavní a záložní. Jakmile u jedné z nich poklesne napětí pod určitou úroveň, začne to vypisovat v tom seznamu při programování/stahování senzorů. Uživatel tedy ví s dostatečným předstihem, že je třeba senzor zaslat do servisu na výměnu. Navíc je zajímavé, že v drtivé většině odchází právě ta záložní baterie :roll:
#29
Zdravím,
já mám enigmu od 11/2006 a zatím jsem během té boby měnil jednu baterii a to s ní dělám skoro každý den. Je pravdou že převážně prevenci anebo "špeky" Fajn je to že to při vyhodnocování dává včas vědět. Takže spokojenost.
#37
Ako je to s novou enigmou 2-zobrazuje keď sú batérie vybité? Pretože momentálne mám v enigme batérie slabé a v jednej sonde je batéria už skoro total (raz nameria a raz nie)a enigma 2 má vôbec na to neupozornila zatiaľ.
Naposledy upravil(a) xerius dne 14 úno 2011, 18:58, celkem upraveno 2 x.
#66
Tak to prostě je. Dnes je snaha udělat kompakt s elektronikou a zařízení servisovat. Časy, kdy oprava na koleně s pájkou byla jedinou možností, jsou v době certifikátů a EN holt minulostí.
#104
xerius píše:Ako je to s novou enigmou 2-zobrazuje keď sú batérie vybité? Pretože momentálne mám v enigme batérie slabé a v jednej sonde je batéria už skoro total (raz nameria a raz nie)a enigma 2 má vôbec na to neupozornila zatiaľ.Dúfam,že sa čoskoro dočkám odpovede,lebo volako je v tomto fore mrtvo :D
Ako je to stou enigmou 2?Stále som sa nedočkal odpovede.Podla môjho postrehu zrejme neukazuje,že su batérie vybité,pretože so starým sw ma upozorňuje,že sú batérie vybité a nový sw ma ani 1x na to neupozornil.(testované s predošlou verziou enigma 2-nie s profesional)
#142
Tak už vím naprosto sofistikovanou odpověď přímo od vývojáře. Software ENIGMA PROFI má mnohem propracovanější algoritmus pro vyhodnocení stavu baterií jak ve válečkách, tak v kufru. Takže i když standardní SW ukazuje vybití baterie, není ještě panika na místě. On navíc většinou udává, že záložní baterie je slabá, hlavní je OK. U tohoto PROFI SW je uživateli poskytována přesnější informace a baterie tak vydrží déle, jelikož je diagnostika spolehlivější

Takže nebojte se, i když máte PROFI verzi, SW nízký stav baterií hlásí a Enigma Vám neklekne ze dne na den.
#145
Dirhik píše:Tak už vím naprosto sofistikovanou odpověď přímo od vývojáře. Software ENIGMA PROFI má mnohem propracovanější algoritmus pro vyhodnocení stavu baterií jak ve válečkách, tak v kufru. Takže i když standardní SW ukazuje vybití baterie, není ještě panika na místě. On navíc většinou udává, že záložní baterie je slabá, hlavní je OK. U tohoto PROFI SW je uživateli poskytována přesnější informace a baterie tak vydrží déle, jelikož je diagnostika spolehlivější

Takže nebojte se, i když máte PROFI verzi, SW nízký stav baterií hlásí a Enigma Vám neklekne ze dne na den.
To znamená,že v predošlej verzii enigma 2 bola volaka chyba,keď nezobrazovalo úplne vybitú batériu?
#146
No ne vyloženě chyba. Jen teď je to přesnější. Důležitá je např. hlavní baterie, ne záložní. Bylo mi to vysvětleno tak, že u PROFI verze se hlídá jak aktuální napětí baterie, tak i deltaU při zátěži, což je důležitější parametr pro stanovení stavu baterie.
nejnovější fór

tak nejnovější fór, kter&yacu[…]