RADETON FÓRUM 

Videonávody, novinky, zkušenosti uživatelů a vše kolem inženýrských sítí

Vše o tomto multikorelátoru - měření z praxe, filtrování, křížová korelace, špeky, plasty a hydrofony
Uživatelský avatar
By xerius
#205
matra : citujem čo si mi písal v ss "Ted jsem zrovna resil takovej zapeklity pripad a vubec nevim kde ta porucha je.Teda ona tam je dokonce dve vedle sebe ale nejak nemuzu prijit na to kde presne.Usek jsem meril snad 6x a pokazde to ukaze jinam.Voda je na soukromem pozemku a jeste na ni stoji plot."Priateľu,daj sem súbor s tou poruchou nech sa na to pozrieme. Je divné,že zakaždým ti poruchu vyhodnoti inde-to musím vidieť.
By matra
#208
xerius píše:matra : citujem čo si mi písal v ss "Ted jsem zrovna resil takovej zapeklity pripad a vubec nevim kde ta porucha je.Teda ona tam je dokonce dve vedle sebe ale nejak nemuzu prijit na to kde presne.Usek jsem meril snad 6x a pokazde to ukaze jinam.Voda je na soukromem pozemku a jeste na ni stoji plot."Priateľu,daj sem súbor s tou poruchou nech sa na to pozrieme. Je divné,že zakaždým ti poruchu vyhodnoti inde-to musím vidieť.

Tak tady je ta hadanka http://www.ulozto.cz/9721140/vizovice-rar
Data jsou ze starší verze programu.Profesionalni verzi nemam lebo nejsem profesional .
A třeba je problém mezi klávesnicí a židlí :lol:
Uživatelský avatar
By xerius
#209
Tfuj to je sajrajt.Čo to je za potrubie (priemer)?Aký je tlak?Lebo ten zvuk je úúúúúúplne na hovno.Ako si zistil,že je tam porucha?A sondu 7 a 8 nemáš prečo v mapke?
By matra
#210
xerius píše:Tfuj to je sajrajt.Čo to je za potrubie (priemer)?Aký je tlak?Lebo ten zvuk je úúúúúúplne na hovno.Ako si zistil,že je tam porucha?A sondu 7 a 8 nemáš prečo v mapke?

Jee se omlouvam ja nenapsal prumer.
prumer je litina 100.
Sonda 7 a 8 tam neni protoze ne vzdy je potreba davat vsechny sondy a pokud bych je tam dal tak budou pres 200m daleko .
Prej sajrajt no ne kazda porucha ma idealni šum.Jsou poruchy ktere jsou doslova predpisove a mereni vychazi s presnosti na centimery.A pak jsou poruchy ktere jsou proste sajrajty.
Porucha tam je nekde kolem sondy 3 a 4 poruchu u 4 neresim tu slysim i pudním mik.Problem je s poruchou u 3 sondy lebo je to na soukromem pozemku s prekrasnym betonovym plotem ktery je cca 30 cm od osy potrubi.
Uživatelský avatar
By xerius
#211
Ako si prišiel na tú poruchu?Lebo fakt ten zvuk je veľmi špatný.Ale pokiaľ máš nájdenú poruchu pri sonde č.4 a potvrdil si si ju aj mikrofonom (i keď ja osobne vidím poruchu cca.2 metre pri sonde č.3 smerom k č.4)tak ju daj opraviť a premeraj to potom znovu.
By matra
#212
xerius píše:Ako si prišiel na tú poruchu?Lebo fakt ten zvuk je veľmi špatný.Ale pokiaľ máš nájdenú poruchu pri sonde č.4 a potvrdil si si ju aj mikrofonom (i keď ja osobne vidím poruchu cca.2 metre pri sonde č.3 smerom k č.4)tak ju daj opraviť a premeraj to potom znovu.
Zvuk při poruše si člověk nevybírá.
Poslech je jak na ventilu sonda 3 tak na ventilu sonda 4.Pokud dám měření mezi 2 a 5 s filtrem 450 - 600 vidím dva škaredé vrcholy .S filtrem 750-900 vyleze porucha u 4 a s filtrem 500-700 vyleze porucha u 3.
Jistě vykopu poruchu u 4 a přeměřím a buď tam ta porucha je a nebo je to šum v potrubí.
Uživatelský avatar
By xerius
#213
Spomínal si,že keď dáš znovu premerať úsek,tak poruchu ti vyhodnotí vždy inde? To sa nemôže stať,keď je tam porucha (teda aspoň ja som sa s tým ešte nestretol)-možno minimálna odchýlka sa môže prejaviť novým meraním.A ako si dospel k tej poruche-prevenciou?Vážne sa mi ten zvuk na také krátke vzdialenosti zdá byť moc špatný a nepočujem tam zreteľné vodu.Na tak krátkom úseku pokiaľ je tam liatina a prijateľný tlak by mal byť zvuk poruchy počuť na každej sonde. JAKUB,kde si :D !!??
By matra
#215
xerius píše:Spomínal si,že keď dáš znovu premerať úsek,tak poruchu ti vyhodnotí vždy inde? To sa nemôže stať,keď je tam porucha (teda aspoň ja som sa s tým ešte nestretol)-možno minimálna odchýlka sa môže prejaviť novým meraním.A ako si dospel k tej poruche-prevenciou?Vážne sa mi ten zvuk na také krátke vzdialenosti zdá byť moc špatný a nepočujem tam zreteľné vodu.Na tak krátkom úseku pokiaľ je tam liatina a prijateľný tlak by mal byť zvuk poruchy počuť na každej sonde. JAKUB,kde si :D !!??
Ano došel jsem na to prevencí.

Až budu v práci dám sem meření z celé ulice.Je tam i porucha která už je po opravě.Byla změřená s přesností na 30 cm.
Uživatelský avatar
By xerius
#216
OK,porovnám si to meranie s tým čo si sem dal.Určite aj Dirhik zareaguje na to meranie.
By matra
#217
xerius píše:OK,porovnám si to meranie s tým čo si sem dal.Určite aj Jakub zareaguje na to meranie "pokiaľ nezabudol na toto fórum :mrgreen: ".
Přidávám slíbené měření celé ulice z března.http://www.ulozto.cz/9752676/cela-rar opět platí že je to vše 100 litina.Senzory jsou umistěné na náhodně viditelné armatury.

Porucha mezi senzory 7 a 8 je opravená.Byla změřena s přesností na centimetry presněji 20-30 cm.Ty dvě poruchy co nás zajímají jsou mezi senzory 4 a 3.Bohužel není to měřeno ze stejných ventilů.
Uživatelský avatar
By xerius
#218
Ja osobne by som v tomto prípade ešte skúsil znovu nahodiť enigmu a jednotlivé merania by som dal aspoň s 5min.odstupom (aby sa dal vylúčiť náhodný odber ľahšie.Ale sondy rozložiť podla mapky čo si pridal naposledy z 22.3.11.Lebo v tom meraní je vidieť špičky a aj náhodný odber,ale neskúmal som to až tak podrobne.Inak čo máš meranie z 12.7.11,tak aj posledné sondy 5 až 8 niečo počujú.Kua,ale keď si prehrám ten zvuk -sonda 4 hlavne 2 a 3 meranie to je teda des :? . Sonda 5 a 6 počuť vodu. 7 a 8 to ako keby ani na potrubie nebolo osadené. Inak ja osobne skôr než idem osadiť sondy,tak skontrolujem šupatka či majú kontakt s potrubím vôbec (občas sa pritrafí že je odtrhnutá súprava a vtedy nameriame samozrejme prd :lol: ).
By Dirhik
#219
Díval jsem se na první měření, a tam to celkem jednoznačně ukazuje na poruchu mezi 3-4. Ano, je tam i mnoho dalších špiček, ignoroval bych všechny křížově nepotvrzený a bral v potaz jen poruchu před jedničkou a mezi 3-4. Ta vychází 1,94m od trojky. A jak pracovat s příliš krátkými vzdálenostmi s Enigmou? Zakládám nové vlákno na toto téma!!
Uživatelský avatar
By xerius
#224
Dirhik píše:Díval jsem se na první měření, a tam to celkem jednoznačně ukazuje na poruchu mezi 3-4. Ano, je tam i mnoho dalších špiček, ignoroval bych všechny křížově nepotvrzený a bral v potaz jen poruchu před jedničkou a mezi 3-4. Ta vychází 1,94m od trojky. A jak pracovat s příliš krátkými vzdálenostmi s Enigmou? Zakládám nové vlákno na toto téma!!
A dal by si to kopať s istotou ;) ? Lebo ak si vypočuješ ten zvuk tak sonda č.4 je iná divočina.Prehral som si to v noci a ešte som si pridal fajnovo zvuk a skoro ma kleplo,keď to v 8mej sekunde v prvej nahrávke zrevalo :lol: . Inak prepočítal som to podobne ako ty,len mne to vychádza 2,09metra od 3jky,ale to je detail už.Ja by som to určite zmeral ešte raz (nerad by som si pokazil skore úspešnosti :lol: ).
Přílohy
meranie.JPG
meranie.JPG (21.23 KiB) Zobrazeno 60079 x
Uživatelský avatar
By xerius
#225
Prečo je rozdielny výsledok v tvojom meraní.Prikladám meranie čo si pridal.
Přílohy
j.JPG
j.JPG (24.75 KiB) Zobrazeno 60075 x
By Dirhik
#229
Asi máš jinak zadanou rychlost šíření, pokud Ti to vychází 20,9m, tak musíš mít nastaveno 1287m/s. Ale i kdyby ne, tak je rozdíl ve výsledku 15cm :)
Uživatelský avatar
By xerius
#230
Rýchlosť šírenia mám 1280 m/s.Nechápem teda,že prečo je výsledok rozdielny :? . Čo by ešte mohlo spôsobiť ten rozdiel?
By Dirhik
#232
Ahaa, ty to máš v novom SW, že? Já to dělal ve standardní verzi, kde se to jinak přepočítává a je tam menší rozlišení. Když si to nazoomuju, tak mi to ukazuje stejně jak tobě.
Uživatelský avatar
By xerius
#236
A teda sme dospeli k záveru,že treba používať poslednú verziu sw-enigma-PROFI ;) . Keď som spomenul sw,neni už dostupnejšia aj novšia verzia?
Uživatelský avatar
By xerius
#243
matra ako dopadla tá porucha čo ti robí starosti?Poprípade,robil si nové meranie už (úsek vizovice) a problém je už doriešený?
By matra
#261
starec píše:matra ako dopadla tá porucha čo ti robí starosti?Poprípade,robil si nové meranie už (úsek vizovice) a problém je už doriešený?
Zatím se nekopala.Hned jak budu vědět něco noveho dám vědět.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]