RADETON FÓRUM 

Videonávody, novinky, zkušenosti uživatelů a vše kolem inženýrských sítí

Vše o tomto multikorelátoru - měření z praxe, filtrování, křížová korelace, špeky, plasty a hydrofony
#69
Pánové, žádám Vás o radu, jak nejlépe nastavit rozmezí jednotlivých filtrů pro automatickou filtraci.
Zatím mám nastaveno nějakých 10 filtrů stím, že se mi vždy sousední filtry o nějaké desítky HZ překrývají.
Dotaz zní: dělám to dobře? kolik filtrů byste nastavili Vy? v jakém rozmezí v Hz byste filtry poskládali? :idea:
#71
Hodnoty pro automatické filtrování nastavuji podobně. Každý filtr má šířku pásma cca 100Hz a pokryju tím celé frekvenční pásmo od 1Hz až po cca 2000Hz. Čím více filtrů, tím lépe. Pokud Enigma zobrazí korelační špičku, dopřesňuji manuálním nastavením šířky filtru.
Spíše ale využívám vlastností šíření zvuku, tzn. na plasty zvolím nízký filtr (nejlépe se šíří nízké frekvence) a na litinu kolem 1000Hz - 2000Hz.
Vždy je dobré si všímat velikosti koherenční křivky, která určuje míru shody zaznamenaných zvuků z obou senzorů.
#75
Že se filtry překrývají vůbec nevadí, ba naopak! Kolikrát se mi stalo, že např. porucha byla 130-160Hz - tedy toto byl ideální filtr a špička byla nejlepší. Nebyla ale vůbec vidět při nastavení filtru 50-150Hz (oblast 50-130Hz zřejmě obsahovala tolik rušivých informací, že to špičku úplně vymazalo), naopak pěkně byla vidět při 100-200Hz. Pokud bych měl automatické filtry u nového SW nastaveny tak, že by se nepřekrývaly (50-150, 150-250, ...), poruchu bych neobjevil !!

Ať žije off-line korelace!! Neumím si představit, že bych po každé změně filtru čekal 1-5 minut, než se objeví výsledek :!:
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]