RADETON FÓRUM 

Videonávody, novinky, zkušenosti uživatelů a vše kolem inženýrských sítí

Jak se vám trasují velké průměry? Jaké používáte frekvence ?
#197
Často jsem se k takové aplikaci nedostal, ale pokaždé jsem použil frekvenci 8kHz a signál byl dostačující. U trasování takovéto situace také záleží na velice kvalitním uzemnění více, než kdy jindy.
#239
Pátrači zo ZSVS NZ - diaľkovody, majú najlepšie skúsenosti s CD frekvenciami. Vraj ine ani nepoužívajú. V okolí Nitri majú DN400 takže rovnaké budú až do Nových Zámkov, pretože NR -NZ je prave ich rajón... Skús teda nasadiť tieto a daj vedieť :)
#240
Marián píše:Pátrači zo ZSVS NZ - diaľkovody, majú najlepšie skúsenosti s CD frekvenciami. Vraj ine ani nepoužívajú. V okolí Nitri majú DN400 takže rovnaké budú až do Nových Zámkov, pretože NR -NZ je prave ich rajón... Skús teda nasadiť tieto a daj vedieť :)
A ktorú CD konkrétne používajú?
#241
Co vše je potřeba k používání CD frekvencí.Vysílač - přijímač je samozdřejmost ale co třeba napojení na vodovod ? Stačí klasika Zem + armatura. nebo je ještě něco lepšího? Vysílač mám Tx-10 přijimač mám RD8000PDL.CD frekvence na přijimači mám ale na vysílači se s tim nějak nemužu domluvit.Někde jsem tu četl že se určite frekvence zobrazí až při správném připojení.Jak to tedy je.
#242
matra píše:Co vše je potřeba k používání CD frekvencí.Vysílač - přijímač je samozdřejmost ale co třeba napojení na vodovod ? Stačí klasika Zem + armatura. nebo je ještě něco lepšího? Vysílač mám Tx-10 přijimač mám RD8000PDL.CD frekvence na přijimači mám ale na vysílači se s tim nějak nemužu domluvit.Někde jsem tu četl že se určite frekvence zobrazí až při správném připojení.Jak to tedy je.
Pokiaľ máš prijímač RD8000PDL a vysielač TX-10,tak ti CD frekvencia bude fungovať.Napríklad na vysielači dáš frekvenciu 460Hz a na prijimači tiež 460Hz a šipka ukazujúca smer sa zobrazí.Či u teba tomu není tak?Inak pokiaľ sa jedná o úspešne trasovanie s CD frekvenciou tj.na dlhšiu trasu,tak to som s RD8000 zatiaľ nedokázal.Jedine s 8kHz,ale to zas není frekvencia CD.Takže ako matra píše "se s tim nějak nemužu domluvit" :? .
#276
Sokolíci, matra má problém v tom, že na vysílači nemá CD frekvence jen aktivované. ;) Nová modelová řada lokátorů umožňuje již, aby si každý uživatel ponechal aktivní pouze jen ty frekvence a další prvky, které opravdu využívá a ostatní vypne, aby se mu na displeji vůbec nezobrazovaly. Takže matro, vstup do menu vysílače, najdi položku FREKV, vstup do ní a šipkami nahoru nebo dolu listuj na frekvence, které by jsi rád používal, šipkou doprava do frekvence vlez a uvidíš, že bude ve stavu VYP. Kteroukoli šipkou nahoru nebo dolu nastav ZAP a potvrď dvakrát stisknutím tlačítka šipka doleva, což je tlačítko f. Pokud by to bylo nesrozumitelné, tak doporučuji si vzít manuál, ve kterém je to perfektně krok za krokem popsané jak jednotlivé prvky aktivovat nebo deaktivovat. Pokud je manuál ztracen, tak je možné jej bez problémů stáhnout z našich stránek. Z výroby chodí vysílače se zapnutými všemi pěti CD frekvencemi. Takže je musel někdo zřejmě omylem vypnout.
:idea: Ale teď mě napadla ještě jedna věc. Nehledal náhodou matra ty CD frekvence jen při zapnutém vysílači bez příslušenství? Pak se samozřejmě vůbec nezobrazí, protože nejsou s režimem indukce kompatibilní. K vysílači musí být připojeny krokodýlky nebo CD kleště. To stačí. To, že by se měly zobrazit až po připojení není pravda.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]