RADETON FÓRUM 

Videonávody, novinky, zkušenosti uživatelů a vše kolem inženýrských sítí

V poslední době velmi žádané téma.
#151
V poslední době registruji zvýšený zájem o informaci, jestli je možné s lokátory určit izolovaný konec vedení nebo přechod kovu na plast. A právě zrovna minulý týden jsem nabral novou zkušenost během mojí návštěvy náchodských vodáren. Zde mi velmi zkušení uživatelé lokátorů Radiodetection prozradili jejich fintu na tento problém. Přechod nebo konec se pozná údajně podle toho, že v úseku kde lokátor snímá magnetické pole stále z kovové části, je stabilní měření hloubky. Jakmile se lokátor ocitne již mimo vedení nebo nad nemetalickou částí, začne lokátor měřit o dost větší hodnoty hloubky. Nezbývá, než chlapy z Náchoda pochválit, jak dokáží využít potenciál lokátorů.
A co vy ostatní, najde se někdo, kdo má podobné nebo další finty jak si s tímto problémem poradit? Zkuste obohatit další uživatele, kteří mají zájem o kvalitní a co nejefektivnější využívání námi dodávané techniky. Protože každá rada je v takových situacích velmi cenná. A přiznám se, že u nás v Radetonu jsme za každou takovou radu velmi vděční, protože s přístroji nejsme zdaleka tak často v terénu jako vy a toto nám pomáhá vám zpětně podávat co možná nejkvalitnější technickou podporu.
#152
Moje zkusenost je takova, ze signal na useku 1-2m uplne umre. Prvne jsem nevedel, jestli konec vedeni na zacatku poklesu signalu, nebo na konci, ale jednu mi bagr potvrdil, ze hned na zacatku.

Ale pozor, velmi zalezi na uzemneni!! Pokud je uzemneni provedeno tak, ze signal ma duvod tect az na konec (jsem sice zady k vysilaci, ale porad se blizim k zem. koliku), pak to funguje presne jak jsem popsal nahore. Pokud je ale uzemneni provedeno standardne, tedy ze jsem s primacem davno za zemnicim kolikem, tak se signal vytraci postupne a tam si nevim moc rady, odezva je rozplizla a neregistruju zadny skokovy reakce. Máte nekdo radu pro tento pripad?
#159
svoboda píše:Přechod nebo konec se pozná údajně podle toho, že v úseku kde lokátor snímá magnetické pole stále z kovové části, je stabilní měření hloubky. Jakmile se lokátor ocitne již mimo vedení nebo nad nemetalickou částí, začne lokátor měřit o dost větší hodnoty hloubky.
Presne rovnakú skúsenosť mám aj ja.Len donedávna som meral viac s konkurenčným prístrojom a tam som musel hĺbku vyvolať manuálne .S RD8000 je vyhľadávanie koncovky,alebo prechodu na plast úplne jednoduché ;) .
#313
Poslední zkušenost z podobného trasování ve Štítarech. 3li jsme po přivaděči a něměli jsme tušení, že dojde ke změně materiálu, protože z plánů to nebylo patrné. Došlo k okamžitému "úmrtí" signálu a další práce nebyla možná.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]