RADETON FÓRUM 

Videonávody, novinky, zkušenosti uživatelů a vše kolem inženýrských sítí

Tipy a triky pro kvalitní uzemnění, které je základem pro úspěšné trasování.
By vodnik
#461
Dobrý den,

zkoušel jsem se při vytýčení uzemnit na hromosvod, ale signál byl dost slabý. Je možné použít tento typ uzemnění a za jakých podmínek? Děkuji
By svoboda
#462
Nazdar Vodníku! Tento typ uzemnění je možno použít jen v případě války :D A nebo, když by jsi našel hromosvod, který je jen jeden na jednom objektu a není zapojen do soustavy s hromosvody z jiných objektů. Pak je to samozřejmě super uzemnění. Jinak dopadneš přesně tak, jak popisuješ.
By boris
#465
trochu bych si dovolil oponovat. nebo spíš upřesnit. jestli jsi měl slabý signál, nebylo to rozhodně jen hromosvodem. záleží na svodu u kabelu. samozřejmě může se použít hromosvod. ale záleží na zemnící soustavě. jestli je větvená,nebo je hromosvod propojený s dalšími, bude to kňučet všude možně. jestli je to jen nějaká jedna deska,nebo 15m pásovice, mělo by tobýt v poho. ovšem záleží v jakém stavu je uzemnění hromsvodu. ze svých zkušeností vím, že na domech většinou nestojí za nic, bo majitele nic nenutí dělat jejich revize(na starších). pokud se jedná o technolugické objekty, ty mají většinou uzemnění ok, ale zase je to většinou rozvětvené na milion zemnících míst a objektů. ve tvém případě bych se spíš přikláněl k možnosti, že kabel má malý svod. kolik měl proti zemi? uzemni opačný konec žíly,na kterou pouštíš signál. a pak si zem od vysílače hoď třeba i na hromosvod od hradčan. já osobně preferuji vlastní zem. když to tedy aspoň trochu jde. né všude je pampeliška :lol: . kolikrát je lepší hodit zem jen tak do kaluže na asfaltu, než použít jinou síť(vodovod, hromosvod, kolík zásuvky,...). záleží jak moc je lokalita napěchovaná kabeláží.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]